Jak szybko schudnąć 5 kg?

Hej, w tym artykule dam Ci kilka cennych sugestii, które pomogą Ci szybko schudnąć 5 kg. Jeśli zastosujesz się do większości rad, nie ma mowy o wystąpieniu efektu jo-jo – także zapraszam do dalszej części wpisu!

Spis treści

 1. Deficyt kaloryczny
 2. Nie bój się suplementów diety
 3. Zadbaj o sen
 4. Zwiększ aktywność w ciągu dnia
 5. Kontroluj swój apetyt
 6. Nie wierz w mity dietetyczne!
 7. Zmień nawyki żywieniowe
 8. Dbaj o nawodnienie
 9. Podsumowanie

Jak szybko schudnąć 5 kg? Wprowadź swój organizm w deficyt kaloryczny

Bez tego ani rusz! By organizm mógł tracić tkankę tłuszczową musimy być w deficycie kalorycznym, jest to absolutna podstawa.

Deficyt kaloryczny, oznacza że nasz organizm jest w sytuacji, w której otrzymuje mniej energii niż jest jemu potrzebne, wtedy zużywa zmagazynowanej energii pod postacią tłuszczu. Dzięki deficytowi kalorycznemu jesteśmy w stanie chudnąć, opiera się to na podstawowych prawach fizyki.

Na całkowitą przemianę materii (TDEE) składa się kilka elementów:

 • BMR (Podstawowa przemiana materii)
 • EAT (Termogeneza z ćwiczeń)
 • NEAT (Termogeneza niewynikająca z ćwiczeń)
 • EPOC ( Powysiłkowa konsumpcja tlenu)
 • TEF (termiczny efekt pożywienia)

Wszystkie wyżej wymienione elementy składają się na nasz metabolizm. Jeśli chcesz schudnąć szybko 5 kg, musisz dostarczać mniej energii, niż Twój organizm wydatkuje. Deficyt kaloryczny połączony z dobrym spalaczem tłuszczu pozwoli Ci nie tylko zgubić zbędne kilogramy, poczujesz się od razu lepiej, będziesz miała lepsze samopoczucie i pozbędziesz się wszystkich kompleksów.

Jak szybko schudnąć 5 kg? Nie bój się suplementów diety

Suplementy zdecydowanie przyśpieszą drogę do osiągnięcia naszego celu. Stosuj tylko naturalne preparaty, które są bezpieczne dla zdrowia. Pamiętaj, żeby nie wybierać pierwszego lepszego środka, bo efekty stosowania takiego suplementu mogą być po prostu słabe.

Osobiście, ja stosowałam Piperonix, który zamówiłam prosto od producenta. Jestem bardzo zadowolona z tego suplementu, przede wszystkim ogranicza apetyt . dzięki czemu mogłam być w większym deficycie kalorycznym.

Przez cały okres mojego odchudzania byłam w bardzo dobrym samopoczuciu, a efekty były już widoczne po tygodniu suplementacji.


piperinox

Producent oferuje jeszcze dzisiaj 20% zniżki na Piperonix, kliknij tutaj i sprawdź


Wiele produktów obecnych na rynku to podróbki, dlatego kierując się zakupem powinniśmy korzystać tylko i wyłącznie z oficjalnych stron producenta. Mamy wtedy gwarancję, że tabletki które otrzymamy będą oryginalne.

Dobrej jakości preparat wspomoże spalanie tłuszczu i ograniczy nasz apetyt, co spowoduje że będziemy w większym deficycie kalorycznym (szybciej schudniemy).

Dlaczego zdecydowałam się na Piperonix?

Przede wszystkim, ze względu na to, że w skład suplementu wchodzi piperyna – alkaloid. Piperyna blokuje tworzenie się komórek tłuszczowych i wpływa na poprawienie wchłaniania składników odżywczych. Obecnie w Polsce jest to jedyny oryginalny preparat, który zawiera piperynę.


Jak szybko schudnąć 5 kg? Zadbaj o sen

Odpowiednia ilość snu jest bardzo ważna, by szybko schudnąć 5 kg. Niewystarczająca ilość snu wpływa w znacznym stopniu na łaknienie, jeśli regularnie się nie wysypiamy następuje zaburzenie hormonów, obniża się poziom leptyny, a wzrasta poziom greliny – przez co tracimy kontrolę nad naszym łaknieniem i jemy więcej niż nasz organizm potrzebuje.

Dlatego pamiętaj, by zadbać o odpowiednią ilość snu, rekomendowana ilość snu to 7-9 godzin.

Jak szybko schudnąć 5 kg? Zwiększ aktywność w ciągu dnia

Nawet zwykły spacer 3 razy w ciągu tygodnia może wpłynąć bardzo pozytywnie na utratę zbędnych kilogramów. Non-exercise Activity Thermogenesis ( NEAT) – jest to aktywność, która nie wynika z ćwiczeń i tutaj właśnie możemy wytłumaczyć, dlaczego Twoja koleżanka jedząc tyle samo chudnie, a Ty tyjesz. Wiele osób myśli, że ma wolny metabolizm przez genetykę, a to właśnie głownie przez aktywność w ciągu dnia zwiększamy ilość kalorii, którą nasz organizm potrzebuje.

NEAT może zwiększyć Twoje zapotrzebowanie nawet o kilkaset kalorii dziennie. Dlatego spacer kilka razy po 20 minut w ciągu tygodnia będzie świetnym rozwiązaniem dla Twojej sylwetki. Na spontaniczną aktywność fizyczną, czyli NEAT klasyfikują się również takie czynności jak gestykulacje itp. Pamiętaj, że wybierając schody zamiast windy również zwiększasz swoją spontaniczną aktywność!

jak szybko schudnąć 5 kg

Jak skutecznie schudnąć? Zacznij stosować zasadę 80/20

Jest to zdrowe podejście do diety i zapewni Ci trwałe efekty, 80% produktów z Twojej diety powinny być zdrowe, a 20% to produkty nie koniecznie zdrowe, na które mamy po prostu ochotę. Dzięki takiemu zabiegowi, posiadamy dobre relację z jedzeniem i nie popadamy w skrajności.

Duża część osób, która chce szybko schudnąć stosuje zasadę 100/0 i gdy raz zdarzy im się zjeść coś niezdrowego, to tracą całkowicie umiar i pochłaniają ogromne ilości kalorii. Stosując zasadę 80/20, tworzymy zdrowe relację z jedzeniem.

Kontroluj swój apetyt

Zmiany hormonalne, które zachodzą podczas redukcji tkanki tłuszczowej zdecydowanie utrudniają redukcję tkanki tłuszczowej. Należy jednak znać różnicę pomiędzy apetytem, a głodem. Apetyt to najczęściej ochota na coś wysokokalorycznego, a głód to fizyczna potrzeba. Pewnie znasz to uczucie gdy dopiero co zjadłaś obfity posiłek, a masz ochotę na coś słodkiego. Tym właśnie różni się apetyt od głodu. Wiele osób nie zdaje sobie z tego sprawy, ale kaloryczność produktów nie wpływa na nasze nasycenie.

Warto zwrócić uwagę na indeks sytości. Poniżej zamieszczam grafikę, w której dokładnie widać, które produkty mają wysoki indeks sytości.

Nie wierz w mity dietetyczne!

Ilość posiłków

Wokół ilości posiłków powstało wiele mitów, dlatego chcę wyjaśnić Ci dlaczego nie powinnaś się nimi sugerować. Liczy się całodzienny bilans kaloryczny, dlatego nie musisz stosować się do zaleceń pseudo-dietetyków którzy wmawiają Ci, że nie schudniesz jeśli będziesz jadła tylko 3 razy dziennie. To dieta jest dla Ciebie i zależy ona od Twojego trybu życia, to oczywiste, że jeśli dużo pracujesz i masz mało czasu nie będziesz jadła 5 razy dziennie.

Jednak najlepiej jeść o regularnych pora, dzięki temu zmniejszają się szanse na podjadanie między posiłkami 🙂

Jak szybko schudnąć 5 kg w 7 dni?

Niestety, nie da się stracić tyle tłuszczu w ciągu tygodnia. Jest to niemożliwe, potrzebujemy trochę więcej czasu, jednak by odchudzanie przebiegło dobrze, musimy dbać o to co jemy i suplementujemy. Dzięki dobremu preparatowi na odchudzanie, nasz organizm dostaje sygnał, że pora się pozbyć zmagazynowanej energii, czyli tłuszczu.

Jak szybko schudnąć 5 kg? Nie wierz w diety 1000 kcal i głodówki

Jeśli chcesz szybko i zdrowo schudnąć 5 kg od razu zapomnij o dietach typu 1000 kcal lub głodówkach, nie są to dobre metody na odchudzanie – możesz być pewna, że efekty po takich dietach nie będą trwałe.

W odchudzaniu, chodzi o wykształcenie nowych nawyków żywieniowych, dzięki którym utracimy zbędne kilogramy raz na zawsze.

Dodatkowo stosując tego typu dietę możemy zaburzyć system hormonalny w naszym organizmie.

Jak szybko schudnąć 5 kg? Zmień swoje nawyki żywieniowe

Tutaj nawet małe zmiany mogą dać nam bardzo dobre efekty, na przykład zamień napoje słodzone na wodę lub zamiast smażenia, wybierz gotowanie na parze.

Jeśli masz do wyboru zjeść owoc albo zrobić z niego sok to wybierz opcje numer jeden. Udowodnione zostało badaniami, że bardziej syci będziemy po zjedzeniu owocu niż po wypiciu soku z niego.

Zamień białe pieczywo na pełnoziarniste, mimo podobnej ilości kalorii, dłużej będziesz nasycona po zjedzeniu kanapki z chlebem pełnoziarnistym, niż chlebem białym.

Zacznij jeść warzywa i owoce

Wystarczy zmienić nasze nawyki żywieniowe, a zaobserwujemy już pierwsze efekty. Codziennie jedzenie warzyw i owoców na pewno pomoże nam szybko schudnąć, mimo że owoce w dużej ilości posiadają sporą ilość kalorii to i tak są lepszą alternatywą od przetworzonych produktów. Więc podczas odchudzania, owoce i warzywa powinny być codziennie w Twojej diecie.

zdrowe warzywa

Wyeliminuj słodkie napoje i gotowe słodycze

Kalorie w płynie to wróg numer jeden szybkiego chudnięcia. Wyeliminuj je i zacznij pić po prostu wodę, możesz dodać do niej limonki. mięty lub cytryny. Gotowe słodycze to bomby kaloryczne, mimo małej objętości dostarczają do naszego organizmu ogromne ilości kalorii. Pamiętaj, możesz raz na jakiś czas zjeść coś niezdrowego – tylko w odpowiedniej ilości. Umiar w jedzeniu jest kluczowy, jeśli chodzi o chudnięcie.

Ogranicz fastfoody

Jeśli chcesz schudnąć szybko 5 kg musisz zdecydowanie ograniczyć fastfoody w swojej diecie. Na pewno nie służą redukcji tkanki tłuszczowej, dodatkowo zawierają tłuszcze typu trans, które są odpowiedzialne za choroby cywilizacyjne. Niezdrowe jedzenie, nie dość że sporo kosztuje, to jeszcze prowadzi nas do otyłości, tego typu produkty zazwyczaj posiadają same puste kalorie.

jak szybko schudnąć 5 kg

Nie ograniczaj tłuszczów do zera

Tłuszcze są nam potrzebne, odpowiadają za nasycenie i wiele innych czynników, regulują procesy w naszym organizmie. W naszym serwisie jest dostępny artykuł o tym jak uzupełnić tłuszcze w diecie. Dlatego nie wierz w mit, że tłuszcze są złe i powodują tycie.

Tkankę tłuszczową może zyskać tylko i wyłącznie przez dodatni bilans kaloryczny. Nasza dieta powinna zawierać każdy z 3 makroskładników (białka, węglowodany i tłuszcze).

Zwiększ ilość białka w diecie

Słyszałaś o termicznym efekcie pożywienia? Wszystko co spożywamy, musi zostać strawione. Nasz organizm potrzebuje do tego energii, właśnie tym jest TEF. Podam tutaj wartości, które nasz organizm potrzebuje do strawienia określonych makroskładników.

Węglowodany: 5-10%

Tłuszcze 1-3%

Białko: 20-30%

Występuje tutaj ogromna różnica, zwiększając ilość białka w naszej diecie, nasz organizm będzie potrzebował więcej energii by je strawić.

Warto wspomnieć, że wysoko przetworzone jedzenie wywołuje niższą termogenezę (upraszczając, jedząc niezdrowe jedzenie nasz organizm potrzebuje mniej energii by je strawić, dlatego powinnaś postawić na produkty niskoprzetworzone).

Jedz wolno

Skup się na jedzeniu, serio. Żuj dokładnie i nie śpiesz się, pamiętaj że zanim nasz mózg otrzyma od organizmu informację, że się najedliśmy, minie trochę czasu.

Jedząc powoli unikniesz nieprzyjemnych efektów, takich jak wzdęty brzuch. Stwórz zdrowe relację z jedzeniem, jedząc posiłki bez pośpiechu 🙂

Jak szybko schudnąć 5 kg? Dbaj o nawodnienie

By szybko schudnąć musisz pić odpowiednią ilość wody, zapewni Ci to przede wszystkim lepsze nasycenie i zmniejszy w znacznym stopniu apetyt. Dobrym nawykiem jest picie szklanki wody przed posiłkiem. Picie wody niesie ze sobą wiele innych pozytywów, poprawiamy przede wszystkim przemianę materii oraz oczyszczamy nasz organizm z toksyn.

Ile wody powinniśmy pić?

Na każdy kilogram masy ciała powinniśmy pić przynajmniej 30ml wody. Jeśli ważysz 60 kg to w ciągu dnia powinnaś wypić przynajmniej 1,8 l wody. Wprowadź regularny nawyk picia wody, a zauważysz same korzyści.

woda

Przypominam o tym, że producent Piperonixu oferuję zniżkę 20%!

Podsumowanie

Podstawą by szybko zgubić zbędne kilogramy jest dyscyplina i determinacja. Nie zapominajmy, że sukces naszego odchudzania leży głównie w psychice i naszych nawyków żywieniowych. Nawet małe zmiany mogą nam dać duże efekty, dobra suplementacja i stosowanie powyższych rad gwarantuje Ci szybkie schudnięcie.

Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *